Hlavní obsah

Kamarádky na život a na smrt ve filmech a seriálech: Sladké magnólie, Skrytá čísla i Hodné holky

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Najít kamarádku na život a na smrt, se kterou můžete vypít bar, být si oporou na dětských hřištích a případně vám poskytne alibi? To je největší životní výhra. Které filmy jsou o celoživotním přátelství mezi ženami?

Článek

Říká se, že přátelé jsou rodina, kterou si vybíráte samy. A najít kamarádku, kterou považujete za rodinu, je výhra na celý život. Probíráte spolu recepty na nedělní oběd, vibrátory i školní výsledky dětí, můžete jí svěřit naprosto všechno a víte, že je tu pro vás kdykoli, i ve tři ráno.

Taková přátelství vznikají ve školce, v divadelním kroužku, v kanceláři i na ulici, když se ukáže, že nová sousedka je víc než sympatická. Je třeba si je hýčkat a pečovat o ně, rozhodně nejsou samozřejmostí. A točí se o nich filmy i seriály.

1. Sladké magnólie (2020–2022)

Potřebujete-li pohladit po duši, namíchejte si margaritu a pusťte si Sladké magnólie. Přátelství tří čtyřicátnic vzniklo už na základní škole, a ač má každá jiný životní osud, stojí si pevně po boku i kryjí záda. Jedna truchlí, protože ji opustil manžel, a zároveň se snaží být ta nejlepší máma pro své tři děti, druhá je majitelka vyhlášené restaurace a občas si neví rady s pubertální dcerou ani sama se sebou a svými city a třetí je bezdětná úspěšná právnička, která pomáhá všem okolo, ale tak dlouho čekala na toho pravého, až je možná pozdě myslet na rodinu.

Milují jedna druhou, své blízké a svoje městečko Serenity. Když si otevřou lázně, dveře se u nich netrhnou. V druhé sérii jdou ještě dál a rozhodnou se svrhnout starostu.

Kde? Netflix

Foto: Profimedia.cz

Večery s koktejly jsou ideální, když se potřebují pochlubit, vyplakat nebo mají žhavý drb. Zleva Brooke Elliott (47), Joanna García (42) a Heather Headley (47)Foto: Profimedia.cz

2. Sedmilhářky (2017–2019)

Kalifornské městečko Monterey je velké tak akorát, aby se tu skvěle dařilo drbům, pletichám a intrikám. Hlavními postavami seriálu jsou tři kamarádky, jejichž děti spolu chodí do školy. Občas se ráno, když je odvedou, sejdou na kávu. Probírají muže, práci, plánují večírky apod. Zdánlivě běžná témata... Jenže každá z nich má své velké tajemství.

V první sérii se řeší šikana ve škole, domácí násilí i nevěra. A abychom nezapomněli – je evidentní, že někdo umře. V druhé sérii se řeší následky činů, rodičovské vztahy, bankroty a opět to, jak zhoubné umí být lži.

Kde? HBO Max

Foto: Profimedia.cz

Seriál má hvězdné osazení. Zleva Shailene Woodley (30), Zoë Kravitz (33), Reese Witherspoon, (46), Nicole Kidman (54) a Laura Dern (55)Foto: Profimedia.cz

3. Dámský klub (2018)

Jsou krásné a chytré a přátelí se už desítky let. Čerstvá vdova, o kterou až příliš pečují její dcery, úspěšná podnikatelka, která si na nezájem mužů rozhodně nemůže stěžovat, federální soudkyně, která se dosud nevyrovnala s dávným rozvodem, a dáma, jejíž dlouholeté manželství absolutně postrádá vzrušení.

Čtyři kamarádky mají leccos zažito a kromě jiného je spojuje láska ke knihám. Když jedna z nich přinese na dámský knižní klub Padesát odstínů šedi a představí jim tak Christiana Greye, vzbudí nejdřív rozpaky. Nejsou na to už staré? Ale nakonec se každá zamyslí nad tím, jestli není příliš brzy vzdát to s milostným životem. Zažily už svůj nejlepší polibek? Těšte se na hvězdné obsazení a dokonalé hlášky.

Kde? Netflix

Foto: Profimedia.cz

Slovy jedné z postav: Nestaneme se těmi lidi, kteří přestanou žít, ještě než přestanou žít! Zleva Diane Keaton (76), Candice Bergen (75), Jane Fonda (84) a Mary Steenburgen (69)Foto: Profimedia.cz

4. Skrytá čísla (2016)

Píší se 60. léta a americká NASA se zoufale snaží dohnat náskok Rusů, co se týče cest do vesmíru. Skrytá čísla ale nejsou jen o novém ruském satelitu nebo studené válce, jsou i o skvěle zpracovaných tématech jako černošská segregace a ženská emancipace.

Spojené státy sice byly a jsou země zaslíbená, ale samy sobě házely klacky pod nohy tím, jak odmítavé byly vůči ženám a černochům. Příběh je o třech geniálních afroamerických matematičkách, které pomohou svými výpočty vyslat do vesmíru amerického kosmonauta. A to i přesto, že se kromě zapeklitých výpočtů musí vypořádat s kafem a záchodem pro barevné, na které běhají skoro kilometr od svého pracoviště.

Kde? Voyo

Foto: Profimedia.cz

Jsou geniální, ale ženy, navíc černé pleti, a tak se musí o své místo rvát. Zleva Janelle Monáe (36), Taraji P. Henson (51) a Octavia Spencer (51)Foto: Profimedia.cz

5. Zpátky do práce (2017–2022)

S narozením dítěte se vám život změní. Kromě toho, že se nepoznáváte v zrcadle, jste jinak vnímány na trhu práce i svými blízkými. A potřeba spřízněných duší roste. Mít totiž kamarádky, které prožívají totéž, je v téhle době nutnost.

Seriál o pracujících mámách, jehož autorka Catherine Reitman (40) si zahrála i jednu z hlavních postav, ukazuje realitu kloubení osobního a pracovního života amerických žen. Tam totiž nemají možnost dlouhé mateřské dovolené, ale vrací se do pracovního procesu často pár týdnů po porodu. A to může být velký hormonální kolotoč. Potýkáte se s laktací, poporodními depresemi a do toho řešíte hlídání dítěte a termíny v práci. V případě hlavních hrdinek jste u toho ještě třeskutě vtipné.

Kde? Netflix

Foto: Profimedia.cz

Tenhle seriál si na nic nehraje a pravdu říká naplno. Na snímku autorka seriálu, režisérka, scenáristka a herečka Catherine ReitmanFoto: Profimedia.cz

6. Hodný holky (2018–2021)

Jedna je tak trochu dokonalá stepfordská panička se čtyřmi dětmi, která zjistí, že jí manžel zahýbá. Její mladší sestra je trhlá svobodná matka, která se s bývalým soudí o dceru a potřebovala by peníze na advokáta. A jejich kamarádka je servírka, jejíž dcera je vážně nemocná a potřebuje finančně náročnou léčbu.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, tak se hodné holky rozhodnou vyloupit obchod. Jenže ten má pod palcem místní mafie, které vlastně uloupily výpalné. Nakonec se ukáže, že spořádané matky od rodin jsou ideální pračkou peněz. Není nouze o černý humor, sex i dojetí.

Kde? Netflix

Foto: Profimedia.cz

Když zaženete hodný holky do kouta, dějí se věci. Nebojí se pak vykasat rukávy a trochu si zašpinit ruce. Zleva Mae Whitman (33), Christina Hendricks (46) a Retta (51)Foto: Profimedia.cz

Reklama

Související témata: