Hlavní obsah

Ušetřete za pečivo: Nejlepší recepty na domácí chleba, housky, rohlíky a další

Foto: Regina Foster, Shutterstock.com

Foto: Regina Foster, Shutterstock.com

Chléb levnější nebude, shodují se analytici. Je to ale jenom jeden z důvodů, proč se pustit do pečení. I když to stojí trochu úsilí a času navíc, přesně víte, co jíte, a když se domem line vůně čerstvého chleba nebo křupavých rohlíčků, je tam najednou útulně.

Článek

Na upečení dobrého chleba či pečiva vám postačí pár základních surovin. A domácí příprava se vyplatí, i když započtete ceny energií. Nabízíme vám 25 receptů na chléb s kváskem i bez kvásku a různé druhy pečiva, ze kterých si vyberou začátečníci i zkušení pekaři.

Domácí kváskový chléb

Jemně nakyslá chuť chleba z kvásku je často jedna z prvních, která nám začne chybět při delším pobytu v zahraničí. Kvalitní kváskový chléb je trvanlivý, výživný, dobře stravitelný a poměrně drahý, takže se jeho domácí příprava určitě vyplatí. Na jeho výrobu potřebujete především dobrý a silný kvásek. Pokud v okolí nemáte pekaře, který se s vámi podělí (najdete je třeba na kváskové mapě), můžete si ho „vychovat“ i sami.

S dobře vedeným kváskem pak můžete experimentovat podle libosti. Upečte si tradiční šumavu, střídejte různé druhy mouky, přidávejte semínka, vločky či ořechy… Vždy bude báječný.

Domácí chléb bez kvásku

Na to, abyste upekli jednoduchý domácí chléb, nepotřebujete žádné speciální dovednosti, ani kvásek, o který se musíte starat. Existuje mnoho receptů, které zvládnou i začátečníci.

Někde v polovině cesty ke kváskovému chlebu je pak chléb z drobečku droždí podle slovenské moderátorky Miriam Kalisové. Recept vás pečením provede krok za krokem: na jeho konci vytáhnete z trouby výstavní bochník s křupavou kůrkou a nadýchanou střídkou.

Pečivo

V redakci jsme spočetli, že suroviny na 12 rohlíků vyjdou i s náklady na pečení do 30 Kč. Takto dobré rohlíky – většinou s označením staročeské nebo tradiční – už se prodávají v ceně kolem 5 Kč, takže 12 rohlíků by vás vyšlo minimálně na dvojnásobek. Dobře se mrazí, takže jich můžete připravit víc najednou.

A podobné je to i u toastového chleba nebo baget.

Pečivo na zvláštní příležitosti

Cenový rozdíl mezi kupovanou a doma připravenou hamburgerovou bulkou je ještě větší. Stejně jako balené rohlíky na hot-dogy (nebo třeba chléb pita či tortillové placky) mají navíc často nesmyslnou trvanlivost a lehce podezřelé složení.

Sladké pečivo

Někdy si ten sladký loupák nebo croissant s máslem, marmeládou a hrnkem horkého kakaa zkrátka zasloužíte. Znovu platí, že nejlepší jsou domácí (a také platí, že dobrá vánočka se dá jíst celoročně).

Vaříme levně

Chcete ušetřit při vaření jídla pro rodinu, ale zároveň ji nechcete ošidit? Máme pro vás řadu receptů na chutná, vyvážená jídla, která váš rodinný rozpočet nezruinují, a pořád pro vás budeme chystat nové.

Skvělou inspirací vám může být i projekt jídelníček na celý týden, v němž porce vyšla na 30 korun. Připravily jsme v něm následující recepty:

I když je chléb nebo pečivo „s něčím“ pravděpodobně nejrychlejší a nejčastější česká snídaně, můžete to zkusit i jinak. Teplá vločková kaše po ránu jemně nastartuje vaše trávení, zahřeje vás a dodá tělu potřebné živiny. Na podzim zkuste třeba dýňovou kaši s hruškami, ovesnou s karobem nebo slanou verzi s vajíčkem.

Reklama